Zemědělství je způsob života a není v žádném případě předvídatelné. Až příliš dobře víte, že počasí se mění, poptávka se mění a mění se i provozní náklady. 

Proto je důležité, aby vaše farma byla odolná a aby se z ní na dlouhou dobu stal podnik se zdravou ekonomikou. Hospodaření a provozování ziskové farmy znamená dosahování vyšších výnosů z každé vydané koruny. Dobře si uvědomujeme, že ziskového zemědělství se nedosáhne jednorázovou investicí.

Zde jsou tři způsoby, jak hnojiva založená na dusičnanech přispívají k ziskovějšímu hospodaření

1. Dosažení maximálního výnosu

Vypěstování větších objemů vysoce kvalitních plodin je nejevidentnějším způsobem, jak zvýšit svůj příjem. Hnojiva na bázi dusičnanů nabízejí vyšší výnos, a proto také prvotřídní zisky. Přechodem z močoviny na hnojiva na bázi dusičnanů můžete získat až o 9 % více úrody na stejném množství půdy a se stejným množstvím hnojiva.

Switching to nitrate-based products can give up to 9% more yield

Výhodou hnojiva na bázi dusičnanů je, že poskytuje optimální absorpci, která vede k vyššímu obsahu dusíku v zrnu. Znamená to, že můžete zvýšit výnos, aniž byste obětovali kvalitu.

2. Prodej úrody za nejvyšší možnou cenu

Hnojivana na bázi dusičnanů vedou u rostlin k vyšší účinnosti. Když je přísun dusíku na optimální úrovni, rostliny mohou k výrobě jedné tuny obilí spotřebovat až o 40 % méně vody.

Hodnota rostliny je často definována obsahem bílkovin, což opět závisí na množství dusíku v rostlině. Vyživování rostlin pomocí kvalitních hnojiv na bázi dusičnanů zajišťuje vašim plodinám maximální příjem dusíku, což vytváří úrodu s vyšší hladinou bílkovin, kterou můžete prodat za vyšší cenu.

3. Přesná měření

Maximalizuje se tak návratnost investic do hnojiv. Součástí řešení společnosti Yara na bázi dusičnanů je technologie digitálního zemědělství, která vám může pomoci učinit nejlepší rozhodnutí za účelem zvýšení návratnosti na 1 kg dusíkatého hnojiva. Naše digitální nástroje skutečně znamenají, že agronomické znalosti budete mít pod kontrolou, a to odstraněním dohadů a zajištěním přesných a správných měření vedoucích ke správným rozhodnutím.

 


Mohlo by vás také zajímat:

Zkontrolujte si jak efektivně využíváte dusík

Naše kalkulačka efektivity využití dusíku odhadne jak si stojí vaše farma a navrhne vám možná zlepšení.

Zkontrolujte si svoje skóre >

Yara řešení na bázi dusičnanů