Sortiment komplexních NPK hnojiv s různými poměry dusíku, fosforu a draslíku

Sortiment komplexních NPK hnojiv s kombinací dusíku, fosforu a draslíku, tedy nejzákladnějších rostlinných živin, které pomáhají maximalizovat výnos a kvalitu plodin.  Každé NPK hnojivo YaraMila, ať už ve formě granulí nebo prilu, je navrženo tak, aby splňovalo specifické požadavky plodin.

Některá hnojiva YaraMila také obsahují sekundární živiny a mikroživiny nezbytné pro konkrétní plodiny. Může se jednat o hořčík (Mg), síru (S), bor (B), železo (Fe), mangan (Mn), molybden (Mo), anebo zinek (Zn). Takové složení je pro pěstitele přínosem, protože poskytuje rovnoměrné rozložení živin, ať již při ruční nebo strojní aplikaci. Neexistuje žádné riziko oddělení jednotlivých živin během přepravy, manipulace nebo aplikace.

Co od NP a NPK hnojiv Yara můžete očekávat?

Garantovaná kvalita: hnojiva se vyrábí v našich severských závodech.

Obsah vodorozpustného fosforu pro okamžitý příjem plodinami je důležitý kvalitativní ukazatel. Zároveň je část fosforu v déle přístupné formě rozpustné v neutrálním citranu amonném pro půdy s nižším pH (P-extend).

U hnojiv s vyšším obsahem dusíku je důležitý obsah nitrátového N pro rychlejší příjem N rostlinami (lepší účinek za sucha).

Použití fosfátů z vlastních ložisek na poloostrově Kola je garancí splnění limitů obsahů těžkých kovů s výraznou rezervou.

Hnojiva mají vyrovnanou granulometrii garantující rovnoměrné rozmetání až na 36 m a jsou velmi vhodná i pro setí pod patu.