YaraVita SENIPHOS

YaraVita Seniphos je jedním z řady kapalných fosforečných hnojiv od společnosti Yara. Tato koncentrovaná kapalná hnojiva jsou postavena tak, aby poskytovala rychlou energii pro rostliny pro nasycení plodin v obdobích velmi rychlého růstu a pomohla překonat nepříznivé vlivy vnějších klimatických podmínek. YaraVita Seniphos obsahuje rovněž vápník, což z něho dělá vhodné hnojivo pro aplikaci do ovocných kultur

YaraVita Seniphos je efektivnější než podobná hnojiva na bázi amonného dusíku nebo draslíku, které mohou způsobit buď poškození plodů neo vyvolat choroby související s nedostatkem vápníku (hořká pihovitost, měknutí plodů, apod.). Pokusy opakovaně ukázaly, že YaraVita Seniphos je bezpečný a efektivní pro zvýšení obsahu forsforu v ovoci, zlepšuje kvalitu produkce (pevnost slupky, skladovatelnost, apod.) a dává tak lepší návratnost vynaložených nákladů pěstiteli. V mnoha zemích se stal velmi vyhledávným a široce používaným hnojivem v ovocných kulturách.

Kapalná formulace usnadňuje dávkování, rozpuštění a míchání hnojiva v postřikovací nádrži spolu se zachováním co nejvyššího možného obsahu živin.

Čistota použitých surovin vybraných pro výrobu tohoto hnojiva garantuje jeho bezpečnost při aplikaci na rostliny a zajišťuje, že sklizená produkce nebude odmítnuta v žádném stupni v rámci dodavatelského řetězce.

Kontrolovaná velikost částic poskytuje rychlý příjem živin a zároveň dlouhotrvající ůčinek. To omezuje potřebu opakování aplikace při úspoře času a nákladů.

Široká mísitelnost umožňuje snadnou společnou aplikaci těchto hnojiv s jinými agrochemikáliemi při současné úspoře času a nákladů. Stejně tak důležitá je i možnost volného přístupu k informaci Tankmix online na webu nebo přes chytré telefony, která umožňuje rychlé a snadné ověření, zda-li je možné produkty spolu aplikovat.

Produktové a bezpečnostní informace

Doporučení pro aplikaci

Doporučení pro jednotlivé plodiny

Mrkev

Mrkev: 2-3 aplikace v dávce 5 l/ha. První aplikace při výšce rostlin kolem 15 cm. Opakování provádět v 7-14 denních intervalech. Dávka vody: 200 l/ha.

Květák

Květák: 10 l/ha ve 2 až 3 aplikacích od fáze prodlužování stonku/hlávky v 7 až 14 denních intervalech. Dávka vody: 75 až 200 l/ha.