Znalost, jak dosáhnout maximálního výnosu s vhodným hnojivem, je výsledkem definování přesných požadavků na výživu.

Jako zemědělec budete vědět, že hnojiva, jako ta od společnosti Yara, jsou připravena na míru ke splnění požadavků vaší konkrétní plodiny a že naše technicky přesné aplikace zohledňují podmínky na různých lokalitách a typech půd, stejně jako povětrnostní podmínky. 

Zlepšením účinnosti pomůžete tomu, aby vaše farma prosperovala dnes i v budoucnosti: zvýšením výnosů při současném snížení negativních dopadů na životní prostředí. Dobrý přísun dusíku zajišťuje zdravější kořeny, takže je využito více živin a méně jich zůstává v půdě. Vyšší přesnost a lepší načasování při hnojení také snižuje množství zbytkových dusičnanů, které mohou být vyplavovány pod kořenovou zónu a do spodních vod.

Zde je několik tipů, které vám pomohou definovat přesné požadavky na živiny a dozvědět se více o načasování aplikace a dávkování hnojiv založených na dusičnanech.

8% higher nitrogen-use efficiency

Proč jsou řešení založená na dusičnanech účinnější?

  • Produkujte více plodiny s méně vstupy. Efektivní využívání dusíku je základem k dosahování maximálního růstu plodiny a vyšší návratnosti každého kilogramu hnojiva, do kterého jste investovali.
  • Preferováno rostlinami. Dusík je životně důležitá živina a dusičnany představují pro většinu plodin preferovanou formu dusíku.
  • Lepší ochrana před špatným počasím. Dusičnany se vyznačují účinným vstřebáváním za každého počasí, v chladu a vlhku i za horka a sucha, což přináší vyšší výnosy než u jiných typů hnojiv.
  • Včasná aplikace dusičnanů podporuje růst dobře vyvinuté kořenové soustavy, což je důležité při vstřebávání živin a je základem pro vyšší účinnost využití dusíku.

improved yield for wheat and oilseed rape

Jak zvýšit účinnost využití dusíku

  • Používejte správné dávky. Digitální nástroje vám mohou pomoci přesně zvolit správnou aplikační dávku dusíku pro vaše konkrétní pole, a to v reálném čase. Společnost Yara nabízí digitální nástroje, které zabraňují přehnojení nebo nedohnojení při aplikaci nalezením optimální dávky dusíku.

Yara IRIX (odkaz/miniatura)

  • Přesné rozmetání. Aplikace větších granulí hnojiva s vyšší hustotou je přesnější než u prillovaných dusíkatých hnojiv, zejména za větrného počasí. Snímání přímo na poli také může zaručit, že použijete hnojivo přesně tam, kde je to zapotřebí, s omezením variability aplikace mezi poli. .
  • Správné vyvážení. Vyvážení požadavků rostlin na živiny, včetně síry a mikroživin, zajistí, že vyprodukujete více plodiny na každý kilogram použitého dusíku.

N-Tester (odkaz/miniatura)

The right n rate can increase NUE by 3%

 


Mohlo by vás také zajímat:

Zkontrolujte si jak efektivně využíváte dusík

Naše kalkulačka efektivity využití dusíku odhadne jak si stojí vaše farma a navrhne vám možná zlepšení.

Zkontrolujte si svoje skóre >

Yara řešení na bázi dusičnanů