září 12, 2023

Doporučení k výživě plodin - září 2023

Od: Tomáš Sláma

Aktuální doporučení k výživě řepky pro podzim. Akční nabídka listových hnojiv a biostimulantů YaraVita.

Řepka

Většina nově vzešlých porostů řepek se zatím jeví v dobré kondici. Výjimky se samozřejmě najdou.

Řepky špatně vzešlé, nevyrovnané rostliny – 3 až 4 listy – problematické porosty, první aplikace – u těchto řepek je nejdůležitější co nejrychleji vytvořit dostatečný kořenový systém, který umožní do zimy dostat řepku do přijatelné kondice. Doporučujeme dodat fosfor na list hnojivem YaraVita KOMBIPHOS (440 g/l P2O5 + K, Mg, Mn, Zn) v dávce 3 l/ha. 

Intenzivně pěstované řepky v dobrém stavu – 6 až 8 listů – aplikujte YaraVita BRASSITREL PRO v dávce 2 l/ha. Tento zásah zajistí vyrovnanou výživu řepkám před zimou. Tato aplikace pokrývá i jednu ze dvou podzimních dávek bóru. 

U dobrých porostů s nižší intenzitou pěstování, kde nebyl aplikován YaraVita BRASSITREL PRO, aplikujte první dávku bóru YaraVita BORTRAC v dávce 1 l/ha pro vyšší odolnost pletiv a přípravu rostlin na dobré přezimování (zamezení praskání kořenových krčků).  

Lepší účinnost insekticidů díky YaraVita KOMBIPHOS 

Mimo dodávání pohotovostní energie rostlinám, disponuje YaraVita KOMBIPHOS ještě jednou zajímavou vlastností – dokáže okyselit postřikovou jíchu. 

Takže pokud jste nuceni aplikovat insekticidy, pro jejichž účinnost je lepší nižší pH postřikové jíchy, můžete využít schopnost YaraVita KOMBIPHOS výrazně snížit pH i při nízkých dávkách 0,2 až 0,5 l/ha (viz graf 1). 

Je nutné dát pozor na kompatibilitu fosforu s dalšími látkami v postřiku! Tu si snadno ověříte pomocí naší databáze, kterou najdete na tankmix.com.

Kontakty na zástupce Yara

Založte silné porosty řepky za akční ceny

Pro podporu dobrého založení porostů řepky jsme pro vás tento podzim připravili časově omezené cenové zvýhodnění na vybraná listová hnojiva a biostimulanty YaraVita.

  • YaraVita BRASSITREL PRO (-24 %)
  • YaraVita KOMBIPHOS (-22 %)
  • YaraVita MARIS (-15 %)
  • YaraVita LEOTRAC (-14 %)

Platí pro objednávky výše uvedených produktů v období 1. 9. - 31. 10. 2023 (balení á 10L / 1000L). Cenové zvýhodnění se počítá z orientačních cen Yara na konečného zákazníka bez DPH.

Zobrazit celou akční nabídku

 

Máte dotaz nebo zájem o naše hnojiva?

Přejít na kontakty

Chcete dostávat tato doporučení emailem?

Stačí se zaregistrovat

Ano, posílejte mi to emailem

Máte dotaz? Zajímají Vás ceny, termíny dodání, jaká hnojiva použít?