Vyberte si správné hnojivo

Jakmile víte, jaké hnojivo budete používat, můžete začít přemýšlet o tom, jak jej správně rozmetat; proto byste měli provést širokou analýzu vzorků půdy ve spojení s plánem řízení výživy. To vám pomůže rozhodnout, které hnojivo je nejvhodnější pro potřeby dané plodiny.

Yara doporučuje komplexní hnojiva s rovnoměrnou granulací, aby se zajistilo, že všechny živiny jsou obsaženy v každé granuli, a že v zásobníku nedochází k segregaci. Výhodou je rovnoměrné rozmetání všech živin napříč celou šířkou, aby všechny rostliny dostaly správnou výživu dle jejich požadavků.
.

Make the right fertiliser choice

Kontrolujte kvalitu hnojiva

Vaše hnojivo potřebuje konzistentní vlastnosti pro dosažení rovnoměrného rozmetání. Proto je nutné zkontrolovat, zda veškeré hnojivo, které budete používat, pochází ze stejné šarže. To je důležité zejména v případě, že přijímáte dodávky v několika termínech, nebo pokud se jedná o využití starých zásob. Stejný druh hnojiva může být někdy vyroben v různých továrnách a mít tak mírně odlišné vlastnosti ve velikosti a tvaru. To znamená, že dvě šarže stejného hnojiva mohou vyžadovat různá nastavení rozmetadla a může být potřeba je otestovat samostatně.

Kvalita hnojiva může stářím degradovat, takže staré zásoby mohou vyžadovat jiná nastavení než nové zásoby. Mějte také na paměti, že způsob, jakým skladujete velkoobjemové vaky (big bagy), může mít vliv na konzistenci hnojiva. Doporučujeme skladovat vakovaná hnojiva na výšku maximálně ve třech řadách, aby se zabránilo zhutnění.

Check fertiliser quality

Další doporučení

Tyto krátké příběhy vám ukáží, proč a jak správně zvolit správné hnojivo a zajistit, aby byly živiny na poli rozmetány přesně a rovnoměrně. Zde jsou naše rady, jak chránit vaše investice i životní prostředí.