října 11, 2023

Doporučení k výživě plodin - říjen 2023

Od: Pavel Janík

Aktuální doporučení k výživě řepky a pšenice a dalších ozimých obilovin pro druhou polovinu října. Akční nabídka listových hnojiv a biostimulantů YaraVita.

Řepka

U včas setých řepek, které se potkaly s dobrými podmínkami pro založení porostu, jak vidíte na videu, je již dostatečná plocha (6 až 10 listů) pro doplnění živin, které zajistí vyrovnanou výživou dobré přezimování optimálného počtu jedinců a rychlý jarní start. 

Aplikací listového hnojiva YaraVita BRASSITREL PRO v dávce 2 l/ha, dodáte nejen druhou podzímní dávku bóru (120 g bóru/ha), ale i další klíčové živiny pro toto období vápník, hořčík, mangan a molybden. Lze spojit s aplikací POR.

Do špatných porostů řepek, většinou setých až v 2.pol. srpna, případně na začátku září, které jsou nevyrovnané, řídké, jen ve 2 až 6 listech u kterých se rozhodnete je neponechat svému osudu, doporučujeme použít už v tomto období pro srovnání porostu pohotovou energii ve formě listového hnojiva s fosforem YaraVita KOMBIPHOS (440 g/l P2O5 + K, Mg, Mn, Zn) v dávce 3 l/ha.

Současné teplé počasí podporuje výskyt škůdců a tak lze tento postřik dobře spojit s aplikací POR. Díky nízkému pH hnojiva může tato kombinace zlepšit fungování insekticidu. 

Pokud jste ještě u těchto opožděných/nevyrovnaných řepek neaplikovali žádný bór, doporučujeme aplikovat YaraVita BORTRAC v dávce 1 l/ha, lze spojit s aplikací POR. 

Obě klíčová listová hnojiva pro zajištění silných porostů řepek - YaraVita BRASSITREL PRO a YaraVita KOMBIPHOS můžete aktuálně koupit za výhodné ceny - viz níže.

Pšenice a další ozimé obiloviny

V současných dnech se pšenice dosévá, ale některé časně seté porosty, kde byla dostatečná půní vlhkost nebo srážky se budou brzy dostávat do fáze začátku odnožování. 

Pro podporu podzimího odnožování pšenice a dalších ozimých obilovin, dodání hořčíku, manganu, mědi a zinku před zimou si již nyní u distributorů zajistěte YaraVita GRAMITREL, abyste ho mohli aplikovat až porosty budou na začátku odnožování v dávce 1 – 2 l/ha. 

Stejně jako ostatní hnojiva z řady YaraVita obsahuje YaraVita GRAMITREL adhezní látky a smáčedlo, takže dochází k rovnoměrnému rozmístění a dlouhodobému ulpění živin na listu, které případné intenzivví rosy nebo srážky z listu nesmyjí. 

Rostlinám jsou tak tyto živiny dlouhodobě k dispozici pro příjem přes list po několik týdnů a jsou tak efektivně využity rostlinami.

Kontakty na zástupce Yara

Založte silné porosty řepky za akční ceny

Pro podporu dobrého založení porostů řepky jsme pro vás tento podzim připravili časově omezené cenové zvýhodnění na vybraná listová hnojiva a biostimulanty YaraVita.

  • YaraVita BRASSITREL PRO (-24 %)
  • YaraVita KOMBIPHOS (-22 %)
  • YaraVita MARIS (-15 %)
  • YaraVita LEOTRAC (-14 %)

Platí pro objednávky výše uvedených produktů v období 1. 9. - 31. 10. 2023 (balení á 10L / 1000L). Cenové zvýhodnění se počítá z orientačních cen Yara na konečného zákazníka bez DPH.

Zobrazit celou akční nabídku

 

Máte dotaz nebo zájem o naše hnojiva?

Přejít na kontakty

Chcete dostávat tato doporučení emailem?

Stačí se zaregistrovat

Ano, posílejte mi to emailem

Máte dotaz? Zajímají Vás ceny, termíny dodání, jaká hnojiva použít?